Վկա Նիկողայոս Եղիազարյանի ցուցմունքից հետո նախագահողը հայտարարեց, որ դատակոչված վկաների մասով հարցաքննության փուլն ավարտվեց եւ սկսվելու է ամբաստանյալների հարցաքննությունը:
Ամբաստանյալ Սամվել Մախուրյանն ասաց, որ պատրաստ չէ ցուցմունք տալ, ինչպես նաեւ հայտարարեց, որ բավարար ֆինանսական միջոցներ չունենալու պատճառով չունի պաշտպան:
Պաշտպան չունենալու լուրը «ցնցեց» մեղադրող Հարություն Հարությունյանին, որը հայտարարեց, թե ամբաստանյալի բանավոր հայտարարությունը հիմք չէ, որ նա բավարար միջոցներ չունի, իսկ պետությունն էլ պարտավորված չէ այդ հիմքով նրան պաշտպան տրամադրել: Այս հայտարարությունը ուշագրավ էր նաեւ նրանով, որ նույն ամբաստանյալի բանավոր հայտարարությունն է հիմք դարձել, որ դա կոչվի ցուցմունք եւ դառնա գործի նյութ:
Պաշտպան չունենալը, չգիտես ինչու, դուր չեկավ նաեւ պաշտպան ունեցող Մարգար Օհանյանին: Նա հեգնեց. «Ցուցում էր ստացել նիստը հետաձգել, հետաձգեց»:
Թե Օհանյանի, թե Կարախանյանի պաշտպանները գտան, որ դա ամբաստանյալի իրավունքն է, իսկ Կարախանյանի պաշտպան Լիանա Գրիգորյանը զարմացավ, թե ինչ ձեւով պետք է Մախուրյանը հիմնավորի, թե չունի բավարար միջոցներ:
Դատարանը հղումներ արեց քրդատօրից եւ բավարարեց հանրային պաշտպան ունենալու Մախուրյանի, ըստ էության միջնորդությունը:
Իսկ վկա՝ 3-րդ սպայական վաշտի հրամանատար, Կոտայքի մարզը սպասարկող Նիկողայոս Եղիազարյանն այսօր հայտնեց, որ բենզինի հավելագրումները կապված են եղել տրանսպորտային միջոցներ ձեռք բերելու հեռանկարի հետ: Նշվեց, որ ստացվել է 5600 լիտր, անգամ 8000 լիտր բենզին, սակայն օգտագործվել է 4200 լիտրը:
Դատական նիստը կշարունակվի փետրվարի 14-ին: