Այս անգամ էլ պատասխանելով «Առավոտի»՝ այս տարի մինչեւ օլիմպիական խաղերի մեկնարկը կայանալիք մրցումների նշանակությանը վերաբերող հարցին, Արայիկ Բաղդադյանը նշեց, որ բոլորն էլ իրենց համար կարեւոր են. «Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու ենք ամբողջական կազմով եւ բոլոր քաշային կարգերում… Բելգրադի մրցագորգ մտնող ըմբիշներն էլ մեկնում են ամենաբարձր տեղեր զբաղեցնելու նպատակով: Հասկանալի է, նրանցից ոչ բոլորին կհաջողվի իրականացնել ցանկությունները, բայց մենք ու տղաներն անելու ենք առավելագույնին հասնելու համար ամեն բան»,- ասաց գլխավոր մարզիչը: Ու նաեւ ավելացրեց, որ Սերբիա մեկնելու են միայն նրանք, ովքեր այս պահին գտնվում են հնարավոր լավագույն մարզավիճակում: Իսկ դեռեւս վնասվածք ունեցող առաջին համարները, հետագայում նայած պատրաստվածության աստիճանի, կարող են միմյանց փոխարինելով մասնակցել վարկանիշային մրցաշարերին:
Ըստ էության, այս տարի նույն նպատակն ունի նաեւ հունահռոմեական ըմբշամարտի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանի ղեկավարած մարզչական շտաբը: Այնպես որ, այս անգամ բավարարվենք ազատ ոճայինների հետ ասուլիսում հնչեցված խոսքերով: Միայն ավելացնենք, որ Հայաստանի հունահռոմեական ըմբիշներին անցած տարի ընդամենը մեկ միավոր չբավականացրեց Եվրոպայի թիմային չեմպիոն դառնալուն, ու բացի այդ, 55 կգ քաշային Ռոման Ամոյանը ճանաչվեց Եվրոպայի լավագույն ըմբիշ. մի բան, որը ամեն երկրի քիմքին հասանելի չէ:
Ա. ՀԱԿՈԲՅԱՆ
Հ. Գ. Թե ազատ եւ թե հունահռոմեական ըմբշամարտի ազգային հավաքականների մարզիչները հատուկ շնորհակալություն հայտնեցին ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին՝ ֆուտբոլի ակադեմիայում իրենց համար օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու վճռորոշ փուլում իդեալական պայմաններ ապահովելու, ըմբշամարտի ֆեդերացիային (նախագահ՝ Սամվել Կարապետյան) եւ ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին՝ հատուկ ուշադրության եւ յուրաքանչյուր մրցաշարին պատշաճ մակարդակով նախապատրաստվելու հարցում լիարժեք աջակցություն ցույց տալու համար: