ՀՀԿ համամասնական ցուցակի 10-րդ տեղում Գագիկ Բեգլարյանն է, իսկ «Ժառանգության» նույն հորիզոնականում՝ «Աշխարհն առանց արգելքների» հ/կ նախագահ Արման Մուշեղյանը: Aravot.am-ի հարցին՝ Գագիկ Բեգլարյանի եւ ձեր ներուժն ինչպե՞ս կգնահատեք քաղաքականության մեջ՝ Արման Մուշեղյանը պատասխանեց, որ իրենք տարբեր հարթություններում, տարբեր ոլորտներում են գործում. «Իհարկե, իրճանաչումով, կարծումեմ, պարոնԲեգլարյանըշատավելիհայտնիէհամենայնդեպսԵրեւանում, քանես, բայցայնխնդիրը, որեսեմներկայացնում, պարոնԲեգլարյանինհասանելիչէ: Կարծումեմ, տաԱստվածերբեւիցեչզգա, թեինչէզգումհաշմանդամությունունեցողմարդն՝իրառօրյակյանքում: Եսգալիսեմ, որպեսզիապահովեմհավասարիրավունքներ: ԹեպարոնԲեգլարյաննինչիհամարէգալիս՝եսչեմկարողասել: Մերհամեմատությունըիրարհետմիայն 10-րդտեղիհետէկապված, դրանիցդուրսմենքհամեմատությանեզրերչունենք»:
Իսկ թե ինչ խնդիրներ կան այսօր՝ հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց համար՝ Արման Մուշեղյանը նշեց, որ ոչ բոլոր ընտրատեղամասերն են մատչելի նրանց: Բացի այդ, հասանելի պետք է լինեն նաեւ քվեաթերթիկները եւ կուսակցությունների քարոզարշավը՝ տեսողական եւ լսողական խնդիրներ ունեցող մարդկանց . «Հարցըմիայնշինություններըչեն: Գրեթեամենքայլափոխի, ամենօրտեսնումեմխախտումներ: Հասարակությունըդեռպատրաստչէ, որպեսզիհաշմանդամությունունեցողմարդունհավասարիպեսնայեն: Այդմարդիկպետքէամենպահին, ամենրոպեինչ–որմեկինխնդրեն, որիրենցօգնենայսկամայնխոչընդոտըվերացնելուհամար: Նույնիսկոչհաշմանդամմարդիկեննեղվում՝ինչ–որմեկինօգնությանկանչելիս, պատկերացրեքհոգեխառնվածքը, մարդուէությունըթույլչիտալիսամենանգամխնդրելմեկին: Բնականաբար, հաշմանդամությունունեցողներինառանցայդէլդիտումենորպեսխեղճացած, ամենանգամինչ–որբանիկարիքունեցողանձանց, եւդրանիցհետոմարդնինքըշատանգամարդենխուսափումէդիմել: Այսմեդալըերկուկողմունի. միկողմիցհասարակությունընրանցչիընդունում, մյուսկողմիցիրենքենուզումիրենցմեկուսացնել, քանիորիրենցայլձեւենընկալում, ոչորպեսհավասարի»: