Օրեր առաջ համացանցում հայտնվեց մի լուսանկար, որտեղ, ըստ հեղինակների, պատկերված էր Սերժ Սարգսյանի փեսայի՝ Միքայել Մինասյանի (Միշիկ) ավտոշարասյունը։ Եվ քանի որ որեւէ պատկան մարմին չի հերքել, որ նկարում երեւացող մեքենաները Մ. Մինասյանի եւ նրա թիկնապահների ավտոշարասյունն են, մեր թղթակիցը ոստիկանությունից հետաքրքրվեց՝ ինչու դա մինչ օրս չի վնասազերծվել։ «Այդ լուսանկարով դժվար է տարբերակել՝ դա շարասյուն է, թե մեքենաների հոսք։ Եթե լուսանկար է ներկայացվում, դրանում երեւացող խախտումը պետք է ակնհայտ լինի».- հարցին ի պատասխան ասել է ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը եւ ավելացրել, որ տեսագրություն ներկայացնելու դեպքում ավելի հեշտ կլիներ արձանագրել խախտումը։
Ստացվում է, որ ՀՀ ոստիկանությունը Սերժ Սարգսյանի մերձավորներին թիկնապահներից չի «զինաթափում», նախ՝ որովհետեւ չի նկատում նրանց ավտոշարասյուները, իսկ երբ դրանցից մեկն արձանագրվում է լուսանկարում, եւ հնարավոր չէ չնկատել, էլի չի զինաթափում, որովհետեւ դրա համար լուսանկարը քիչ է, տեսագրություն է անհրաժեշտ։
«Հայկական ժամանակ»