Այս տարվա երիտասարդական հավաքը հոբելյանական էր ու նկարահանվել է ֆիլմ նվիրված 10-ամյա Բազեին. «Այս տարիների ընթացքում մենք ունեցանք ընօրինակված ծրագրեր, որոնք չկայացան, իսկ Բազեն դեռ շարունակում է:
Լավագույն ճակատ է համարվել նարնջագույնը»:
Հանձնաժողովի անդամ, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանն ասաց, որ առաջին անգամ էր մասնակցում «Բազե»-ին: Ւրեն շատ է զարմացրել երիտասարդների նպատակասլացությունն ու ձգտումը. «Այսպիսի միջոցառումը կարողանում է երիտասարդների մեջ ավելացնել պատասխանատվության հայրենիքի նկատմամբ»:
Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի ջոկատի ղեկավար, ՀՀ նախագահին կից հանրային խորհրդի երիտասարդության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Հռիփսիմե Մարգարյանն էլ հինգերորդ անգամ է մասնակցում, բայց կարծես առաջին անգամն է: «Ամեն ինչ շատ լավ ու հետաքրքրիր է անցել,- նշում է Մարգարյանն ու ավելացնում,- լավ էր, որ հավասար պայմաններում էինք մրցում իրար հետ»:
Իր համոզմամբ` Հայաստանում եղած բոլոր ծրագրերի մեջ «Բազեն» տարբերվում է մյուսներից: