Կապան համայնքի ավագանու փետրվարի 15-ի նիստի օրակարգային 21 հարցից թեժ քննարկման թեմա դարձավ 6-րդ՝ Կապանի 11-րդ նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունը լուծարելու մասին հարցը։ Ըստ Կապանի համայնքապետարանի կայքէջի՝ մանկապարտեզն ունի մեկ խումբ՝ 18 երեխայով։ Լուծարման պատճառը՝ մանկապարտեզների օպտիմալ կառավարումն է։
Մեկ այլ անդամի՝ Ժաննա Վարդանյանին էլ տարօրինակ թվաց այն, թե ինչո՞ւ մինչեւ հիմա այդ մանկապարտեզ պահելը արդյունավետ էր, իսկ հիմա՝ ոչ։ «Տիկին Վարդանյան, ավագանու կանոնակարգը թույլ չի ենթադրում քննարկում սկսել, բայց եթե հարցեր ունեք՝ տվեք, բայց ոչ քննարկում»,-նշեց Գոռ Թադեւոսյանը։
Կառավարող ուժի մեկ այլ անդամի՝ Նարեկ Դավթյանին ռիսկերն էր հետաքրքրում։ «Որտե՞ղ է երեւում ոչ արդյունավետ կառավարումը այդ մանկապարտեզը, որտեղ է առաջացել խնդիրը, ինչո՞ւ անցած տարի չլուծարվեց»,-գործընկերուհուն շարունակելով՝ հարցրեց Նարեկ Դավթյանը։ Նիստը վարող Գոռ Թադեւոսյանը կարճ պատասխանեց՝ «մեր աշխատանքների հերթականությունը մենք ենք որոշում»։
Երկար քննարկումից հետո հարցը դրվեց քվեարկության ։ «Շանթ դաշինք» խմբակցության անդամները կողմ քվեարկեցին, իսկ «Քաղաքացիական պայմանագրի» ավագանու անդամները՝ դեմ։
Դրանից հետո նիստը շարունակվեց առանց «Քաղաքացիական պայմանագրի» անդամների։ Նիստին ներկա ավագանու 7 անդամները ի նշան բողոքի՝ լքեցին նիստերի դահլիճը։
Հիշեցնենք, որ Կապան համայնքի ավագանու 27 մանդատից 19-ը՝ «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցությանն է, իսկ 8 մանդատ՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը։