ԵՄ գնահատողական այցի ընթացքում Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեում և ավիաընկերություններում չեն հայտնաբերվել թռիչքային անվտանգության վրա ուղղակի ազդեցություն ունեցող թերություններ, ArmeniaSputnik–ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնում են ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից։
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից հայտնում են, որ աշնանային այցի ընթացքում արձանագրված թերությունները պայմանավորված են որակի ապահովման համակարգի (Compliance Monitoring System) ոչ ամբողջական կիրառմամբ։
Կոմիտեից հայտնում են, որ համակարգը նոր է ներդրվել և որակյալ աշխատանք կատարելու ադմինիստրատիվ մշակույթ ձևավորելու համար հետագա բարելավումների անհրաժեշտություն կա։ Թերությունների վերացման նպատակով կոմիտեն մշակել է ճանապարհային քարտեզ, որում ներառվում են կարճաժամկետ և երկարաժամկետ գործողություններ և ներկայացրել է առավելագույն հաստիքների ավելացման վերաբերյալ առաջարկություն։
Նյութն ամբողջությամբ՝ սկզբնաղբյուր կայքում: